Polub tę stronę w serwisie Facebook Lubię to!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

X
Kazania PDF

Badaj mnie, Boże i poznaj serce moje

Program TV z 17.09.2006 (Nr 716) - Pastor Wolfgang Wegert

Dodano: 05.12.2012
Ilość odwiedzin: 2677
Pobierz pdf

Kazanie: „Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia, aby nikt nie upadł, idąc za tym przykładem nieposłuszeństwa. Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające, aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca. I nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim: przeciwnie wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę” (Hebrajczyków 4,11-13)

W tym rozdziale Listu do Hebrajczyków chodzi o zaproszenie do Bożego odpoczynku. Ten 11 werset jest w pewnym rodzaju apelem: „Starajmy się tedy usilnie wejść do owego odpocznienia” – „my chcemy się wysilić”, mówi Luter – „by wejść do tego odpoczynku.”

Jest w tym pokój podwójny – pierwszy jest odpoczynkiem w zbawieniu,pewnością, że zostały mi odpuszczone grzechy i od tej chwili jestem zbawionym na wieki dzieckiem Bożym. To jest pokój, który jest nam dany w pewności zbawienia. Wielu niedowierzących chrześcijan nie weszło jeszcze do tego odpoczynku. Oni jeszcze się nie rozkoszują w pewności zbawienia.

Inni natomiast utrzymują się w Bożym odpoczynku za względu na jego prowadzące przeznaczenie. Jeśli przychodzi coś negatywnego do naszego życia, często zagraża nam panika. Tam Boży odpoczynek, który wypełnia nasze serce, uspokaja nasze nerwy. Ponieważ wiemy we wszystkim, że: Bóg nie popełnia żadnego błędu.

Jest,to, zatem podwójny pokój – odpoczynek w zbawieniu i odpoczynek w prowadzeniu, jakie daje nam Bóg.

Wiara serca jest konieczna

Ale do tego podwójnego odpoczynku możemy wejść, jeśli ufamy z serca Panu i prawdziwie mu wierzymy. Wtedy będzie to prawdziwy odpoczynek wiary. Pewność zbawienia może pochodzić tylko z takiej wiary. I jeśli tylko codziennie ufamy Bogu, możemy także doświadczyć odpoczynku w zamieszaniu i wstrząsach naszego życia.

Autor Listu do Hebrajczyków mówi: „Starajmy się usilnie” (werset 11). Co miał na myśli? Z następnego wersetu wynika, na czym ma polegać nasze usilne staranie by wejść do tego odpoczynku.

Jak wiemy z naszych wersetów, Apostoł w całym Liście do Hebrajczyków mówi o złym obrazie narodu Izraelskiego. Tylko dwóch – mianowicie Jozue i Kaleb – weszło do odpoczynku w Kanaanie. Inni tego celu nie osiągnęli, bo ich ciała rozpadły się na pustyni z powodu niewiary.

Strona 1 z 41234
Wróć do listy

Dodaj komentarz Komentarze

Dodaj komentarz

Brak...